Dziś jest środa, 10.08.2022, imieniny Borysa, Filomeny
Wielkość tekstu:
A A+ A+
Jesteś tutaj: Strona główna » Szkoła Podstawowa w Malanowie » Aktualności » Dzień Języków Obcych w naszej szkole

Dzień Języków Obcych w naszej szkole

00 dzien jezykow obcych

Dnia 09.06.2022 r. odbył się w szkole w Malanowie apel z okazji Dnia Języków Obcych. Uczniowie wyjaśniali dlaczego warto uczyć się języków obcych, przedstawiali ciekawostki i zwyczaje innych krajów oraz omawiali słowa zapożyczone z innych języków, m.in. latynizmy, germanizmy i hungaryzmy. Apel został uświetniony poprzez występy uczniów prezentujących swoje umiejętności wokalne i recytatorskie. Celem wydarzenia było poszerzenie wartości wynikających ze znajomości języków, wzbudzenie ciekawości oraz zwiększenie motywacji do nauki. Na końcu spotkania zostały ogłoszone wyniki konkursów. Konkurs na plakat p.t. Atrakcje Krajów Anglojęzycznych był skierowany do klas 4-6, a jego wyniki przedstawiają się następująco:  I miejsce zajął Adam Gryczyński, II miejsce – Zuzanna Mielcarek, III miejsce – Julia Janik. W konkursie na prezentację multimedialną dla klas starszych I miejsce otrzymała Amelia Adamczak, II – Aleksandra Usiaczyk, III – Maria Nawrocka. Wyróżnienia za udział w konkursie piosenki uzyskali: Oskar Janicki, Wojtek Nogaj, Filip Krzeszewski, Michał Heldt, Wiktor Kałużny, Wiktoria Chojenkowska, Natalia Siwek, Amelia Wiśniarek, Oliwia Bergandy oraz Nikola Herbich.  Gratulujemy osiągnięć naszym uczniom i zachęcamy do nauki języków obcych.

 

                                                                                                                                   Marta Cybulska


Galeria zdjęć


Pozostałe aktualności