Dziś jest niedziela, 18.04.2021, imieniny Apoloniusza, Bogusławy
Wielkość tekstu:
A A+ A+
Jesteś tutaj: Strona główna » Szkoła Podstawowa w Malanowie » Aktualności » Etap powiatowy XXV Konkursu Wiedzy o Wielkopolsce za nami.

Etap powiatowy XXV Konkursu Wiedzy o Wielkopolsce za nami.

konkurs o wielkopolsce

W środę, 10 marca został przeprowadzony etap powiatowy Konkursu Wiedzy o Wielkopolsce, ze względu na pandemię w formie zdalnej.

         Organizatorem Konkursu jest Stowarzyszenie Gmin i Powiatów Wielkopolski. Od początku celem przedsięwzięcia było przybliżenie uczniom szkół podstawowych dziedzictwa kulturowego Wielkopolski, kształtowanie poczucia własnej tożsamości i postaw patriotycznych.

           Dokładnie o godz. 13 sześcioro uczniów naszej szkoły przystąpiło do napisania testu, w którym musiało wykazać się rozległą wiedzą na temat Wielkopolski, jej historii i tradycji, znajomością legend, zabytków, obrzędów, charakterystycznych wyrażeń z gwary wielkopolskiej. Aby zakwalifikować się do etapu rejonowego uczestnik musiał uzyskać minimum 85% możliwych do zdobycia punktów.

 

Niezmiernie miło mi poinformować, że 5 uczennic Szkoły Podstawowej w Malanowie awansowało do etapu rejonowego. Są to: Klaudia i Nadia Kąciak, Maja Szamburska kl. IV , Agata Kolanowaska, Maria Nawrocka kl. VI c.

 

Serdecznie gratulujemy. Trzymamy kciuki za dalsze sukcesy.

                                                                                                                       KN


Pozostałe aktualności