Dziś jest sobota, 25.06.2022, imieniny Łucji, Wilhelma
Wielkość tekstu:
A A+ A+
Jesteś tutaj: Strona główna » Szkoła Podstawowa w Malanowie » Aktualności » Kierunek - Kotlina Kłodzka

Kierunek - Kotlina Kłodzka

00 uczniowie we wroclawiu

 

 

W dniach 20-22 kwietnia bieżącego roku uczniowie klas siódmych Szkoły Podstawowej w Malanowie rozpoczęli swoją przygodę turystyczno-krajoznawczą, obierając za cel podróży Kotlinę Kłodzką.

Tradycyjnie wyjazd odbył się wczesnym rankiem, aby z krótkimi przerwami na odpoczynek dotrzeć do zabytkowej Kopalni Złota w Złotym Stoku. Spacer podziemnymi korytarzami byłej kopalni złota, pod czujnym okiem przewodnika, wzbudził ogromne zainteresowanie uczestników wyprawy. Dopełnieniem atrakcji był przejazd wagonikami końcowego odcinka trasy wycieczkowej.

Kolejnym etapem podróży było dotarcie do Kłodzka, gdzie zwiedzaliśmy Muzeum Ziemi Kłodzkiej, mogliśmy podziwiać uroki miasta, spacerując po jego zabytkowej części, dotarliśmy także do Twierdzy Kłodzkiej, jednego z najważniejszych i najbardziej okazałych zabytków Dolnego Śląska.

Bogaty program pierwszego dnia wycieczki zakończył się dotarciem do miejsca zakwaterowania w Łężycach, gdzie bezpieczny nocleg i smaczne posiłki zagwarantowała nam gospodyni Ośrodka Wypoczynkowego „U Anny”. Wieczór przebiegał w miłej atmosferze przy ciepełku rozpalonego kominka, na zajęciach świetlicowych i rówieśniczych pogawędkach. Cisza nocna była zapowiedzią spokojnego snu.

Kolejnego dnia smaczne śniadanko i samodzielnie przygotowane kanapki gwarantowały energię na cały dzień, który rozpoczęliśmy od zwiedzania Muzeum Papiernictwa w Dusznikach Zdroju. Obiekt jest dużą atrakcją miasta i kryje wiele tajemnic oraz ciekawostek. Skarbnicą wiedzy dla uczestników wycieczki było zwiedzanie Muzeum Kultury Ludowej Podgórza Sudeckiego. Odbyliśmy również spacer po parku zdrojowym cenionego kurortu - Kudowa Zdrój.

Największa przygoda czekała nas jednak we wczesnych godzinach popołudniowych, gdzie po przejeździe do Karłowa, rozpoczęliśmy wyprawę na Szczeliniec Wielki, najwyższy szczyt Gór Stołowych, który jest ozdobą Parku Narodowego o tej samej nazwie. Góra jest pocięta wieloma szczelinami, które tworzą niesamowity i wręcz magiczny krajobraz. Zmęczeni, ale bardzo szczęśliwi udaliśmy się na pyszną obiadokolację i zasłużony wypoczynek nocny.

Trzeci, jednocześnie ostatni dzień naszej wyprawy rozpoczęliśmy z samego rana, ponieważ przed nami było pożegnanie z górami i przejazd do jednego z najpiękniejszych miast Polski – Wrocławia. Już o godzinie 9-ej podziwialiśmy panoramę miasta z wysokości 49 piętra Sky Tower. Dopiero tutaj doświadczyliśmy widoków, które działają na wyobraźnię, pani przewodnik towarzysząca nam od początku wycieczki, krok po kroku prezentowała część zabytkową i współczesność miasta. Kolejne kroki prowadziły do zespołu historycznego centrum Wrocławia. Po zakończonym zwiedzaniu dotarliśmy do Centrum Historii Zajezdnia. To nie wszystkie atrakcje tego dnia, czekał nas jeszcze spacer po Afrykarium, które prezentuje ekosystemy wodne: morskie i słodkowodne oraz lądowe fauny Afryki, to główna atrakcja Ogrodu Zoologicznego we Wrocławiu.

Jeszcze ciepłe pożegnanie z panią przewodnik i droga powrotna do domu, nie obyło się także bez wizyty w McDonald's.

Organizatorami wycieczki byli wychowawcy klas siódmych K.Tomczyk ,I.Bartczak-Klimek, M.Herbich, którzy wraz z p. K.Nykiel oraz z p. M.Nowickim, czuwali nad bezpieczeństwem naszej drogiej młodzieży. Wyjazd był częściowo finansowany w ramach projektu „Poznaj Polskę”.

Wychowawcy klas VII 

 


Galeria zdjęć


Pozostałe aktualności