Dziś jest środa, 29.03.2023, imieniny Wiktoryna, Helmuta
Wielkość tekstu:
A A+ A+
Jesteś tutaj: Strona główna » Szkoła Podstawowa w Malanowie » Aktualności » Konkurs plastyczny "Symbole krajów anglojęzycznych" rozstrzygnięty

Konkurs plastyczny "Symbole krajów anglojęzycznych" rozstrzygnięty

IMG_20230112_124720025 (2)

W styczniu w naszej szkole trwał konkurs językowo-plastyczny pt. "Symbole krajów anglojęzycznych". Uczniowie mieli za zadanie przygotowanie modelu (makiety) znanego miejsca lub symbolu jednego z krajów anglojęzycznych, opatrzonego krótką informacją o tym miejscu lub obiekcie w języku angielskim lub polskim.

Konkurs cieszył się dużym zainteresowaniem uczniów. Wzięło w nim udział 21 uczniów - 19 uczniów przygotowało makiety, były też dwa plakaty (rysunki). Wybór najlepszych prac stanowił nie lada problem gdyż uczniowie wykazali się dużą pomysłowością w zakresie wyboru obiektów, materiałów i techniki wykonania.

Pierwsze miejsce zajęły dwie prace - London Eye wykonany przez Natalię Pacynko z kl. 8c oraz Statua Wolności wykonana przez Roksanę Dróżdż z klasy 8c. Drugie miejsce zajął Big Ben wykonany przez Adama Gryczyńskiego z klasy 5b. Miejsce trzecie zajęła Statua Wolności wykonana przez Elizę Bryl z klasy 4a.

Zwycięzcy zostali już nagrodzeni oceną z języka angielskiego i punktami za udział w konkursie. W najbliższym czasie otrzymają też dyplomy i nagrody.

Zwycięzcom i uczestnikom konkursu gratulujemy i zapraszamy do udziału w konkursach językowych w drugim półroczu.

MH

 


Pozostałe aktualności