Dziś jest poniedziałek, 27.05.2024, imieniny Jana, Juliusza
Wielkość tekstu:
A A+ A+
Jesteś tutaj: Strona główna » Szkoła Podstawowa w Malanowie » Aktualności » Konkurs recytatorsko-aktorski wierszy o tematyce wiosennej

Konkurs recytatorsko-aktorski wierszy o tematyce wiosennej

Uczestnicy z dyplomami  (4)

Dnia 11 kwietnia 2024 r. odbył się Konkurs Recytatorsko-Aktorski „Wiosenna poezja dziecięca” zorganizowany przez Centrum Kultury i Bibliotekę Publiczną w Malanowie, podczas którego umiejętności recytatorskie i aktorskie zaprezentowali uczniowie szkół Gminy Malanów. Konkurs miał na celu rozwijanie zdolności recytatorskich dzieci oraz poczucia własnej wartości. Wydarzenie to stało się okazją do spotkania i integracji uczniów różnych szkół.                                                                                             

Odbywał się on w trzech kategoriach wiekowych. Wzięło w nim udział 9 uczniów z naszej szkoły. Dzieci pięknie zaprezentowały swoje zdolności recytatorsko-aktorskie, ukazujące piękno poezji dziecięcej. Prezentacje aktorskie wzbogaciły ciekawe rekwizyty i makijaże. Występom dzieci towarzyszyły wielkie emocje i gromkie brawa. Uczestnicy zaprezentowali bardzo wysoki poziom prezentacji tekstów poetyckich.                             Jury przyznało nagrody w poszczególnych kategoriach, uczniowie otrzymali pamiątkowe dyplomy i nagrody. 

W kategorii klas pierwszych II miejsce zajęły uczennice:
- Amelia Kałuża z kl. I a - Nadia Połatyńska z kl. I b
W kategorii klas II:
I miejsce zajęła Gabriela Kasprzak z kl. II a, III miejsce zajęła Maria Kąciak z kl. II a Wyróżnienie otrzymali uczniowie z kl. II b: Wiktoria Lament i Eliasz Przepiórski.
W kategorii klas III:
I miejsce zajęła Amelia Chojenkowska z klasy III a
Wyróżnienie otrzymali uczniowie: Cezary Nerczyński – kl. III a i Małgorzata Misiek z kl. III b.                  

Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy! Życzymy kolejnych sukcesów oraz doskonalenia swoich umiejętności recytatorskich.

                                                                                                        Emilia Andrzejczak

                                                                                                       Małgorzata Wągiel


Galeria zdjęć


Pozostałe aktualności