Dziś jest poniedziałek, 15.07.2024, imieniny Włodzimierza, Henryka
Wielkość tekstu:
A A+ A+
Jesteś tutaj: Strona główna » Szkoła Podstawowa w Malanowie » Aktualności » Ladies and Gentlemen! Meine Damen und Herren! Panie i Panowie!

Ladies and Gentlemen! Meine Damen und Herren! Panie i Panowie!

Apel z okazji Dnia Jezykow Obcych  (5)

Tymi słowami rozpoczęliśmy spotkanie z okazji Dnia Języków Obcych w naszej szkole, którego celem było przedstawienie uczniom korzyści płynących z nauki języków obcych. Wydarzenie odbyło się w ubiegły czwartek, 6 czerwca.

Cała społeczność szkolna mogła posłuchać, dlaczego warto uczyć się języków obcych. A dlaczego warto? Znajomość języków obcych daje nam szansę poznania ciekawych ludzi wywodzących się z innych kultur. Dzięki dobrej znajomości języków możemy bez problemu czytać książki, oglądać filmy, no i przede wszystkim podróżować bez barier. Co więcej, w przyszłości mamy większe szanse na lepsze warunki zatrudnienia i znalezienie wymarzonej pracy.

Uczniowie klasy 7a przedstawili humorystyczne scenki, które udowodniły, że bez znajomości języków obcych może być naprawdę trudno. Następnie, uczniowie klasy 7b, Alicja i Jakub zaprezentowali swoje umiejętności językowe recytując wiersze anglojęzyczne oraz niemieckojęzyczne. Nie zabrakło również piosenek, Nikola z klasy 7a zaśpiewała utwór Photograph, którą w oryginale wykonuje Ed Sheeran, a Hania z klasy 4b zaśpiewała i zagrała na gitarze hit Lady Gagi:  Shallow.

Po występach uczniowskich, przyszedł czas na podsumowanie konkursów językowych.

A oto zwycięzcy:

Klasy I-III - konkurs plastyczny: Symbol Australii lub Nowej Zelandii

I miejsce:    Zuzanna Stasiak 2a

II miejsce:   Liwia Szymczak 1a

III miejsce:  Pola Urban  1b

 

Klasy IV-VIII - konkurs plastyczny: Australia lub Nowa Zelandia

I miejsce:    Julia Dróżdż 4b

II miejsce:   Eliana Górska 7a

III miejsce:  Matuesz Herbich 4b

 

Klasy IV-VIII - prezentacja multimedialna: : Australia lub Nowa Zelandia

I miejsce:    Nikola Herbich 7a

II miejsce:   Eliana Górska 7a

III miejsce:  Alicja Czerniak 8a

Klasy IV-VIII - nagranie filmiku o swoich zainteresowaniach: My interests

I miejsce:    Aleksander Węs 4b

II miejsce:   Alicja Kraska  7b

III miejsce:  Julia Dróżdż 4b / Julia Janik 6b

GRATULUJEMY!

Mamy nadzieję, że takiego typu uroczystości i udział w konkursach językowych pozytywnie wpłyną na poczucie potrzeby i motywację do nauki języków obcych u naszych Uczniów. Prędzej, czy późnij, sami przekonacie się, że warto uczyć się języków. Kiedy, jak nie teraz?

  

 E. Czerniak

E. Kulec

 M. Herbich

    M. Tomaszak 

 


Galeria zdjęć


Pozostałe aktualności