Dziś jest środa, 10.08.2022, imieniny Borysa, Filomeny
Wielkość tekstu:
A A+ A+
Jesteś tutaj: Strona główna » Szkoła Podstawowa w Malanowie » Aktualności » Maja Szamburska z SP w Malanowie laureatką XXVI Konkursu Wiedzy o Wielkopolsce

Maja Szamburska z SP w Malanowie laureatką XXVI Konkursu Wiedzy o Wielkopolsce

Wreczenie nagrod Mai Szmburskiej  (1)

W dniu 2 czerwca 2022 r. odbył się wojewódzki etap XXVI Konkursu Wiedzy o Wielkopolsce, do którego zakwalifikowało się dwoje uczniów naszej szkoły. Miło mi poinformować, że Maja Szamburska z kl. V b uzyskała tytuł laureata XXVI Konkursu Wiedzy o Wielkopolsce. Zaledwie 3 punkty od osiągnięcia pełnego sukcesu dzieliły Szymona Bregierskiego z kl. IV b.

Organizatorem konkursu jest Stowarzyszenie Gmin i Powiatów Wielkopolskich. XXVI Konkurs Wiedzy o Wielkopolsce został też objęty patronatem honorowym Marszałka Województwa Wielkopolskiego Marka Woźniaka oraz Wielkopolskiego Kuratora Oświaty Roberta Gawła.

Celem przedsięwzięcia jest przybliżenie uczniom szkół podstawowych dziedzictwa kulturowego Wielkopolski, kształtowanie poczucia własnej tożsamości oraz związku z małą ojczyzną. Uczestnicy rozwiązywali test, na który składały się pytania z zakresu historii, flory, fauny, tradycji, gwary i kultury regionalnej. Nasi uczniowie wykazali się imponującą znajomością tematyki konkursowej.

Uroczystość zakończenia XXVI Konkursu Wiedzy o Wielkopolsce odbyła się 22 czerwca 2022 r. w siedzibie VR Inkubatora w Fałkowie. Podczas gali organizatorzy wręczyli laureatom dyplomy i nagrody.

Wyrazy uznania należą się rodzicom, którzy wspierali swoje dzieci w na każdym etapie zmagań konkursowych.

Mai i Szymonowi serdecznie gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów. Wasza pracowitość i wytrwałość są powodem do dumy.

 

                                                                                                                            Krystyna Nykiel 


Galeria zdjęć


Pozostałe aktualności