Dziś jest czwartek, 08.12.2022, imieniny Marii, Wirginii
Wielkość tekstu:
A A+ A+
Jesteś tutaj: Strona główna » Szkoła Podstawowa w Malanowie » Aktualności » Narodowy Dzień Sportu

Narodowy Dzień Sportu

IMG_1089

Narodowy Dzień Sportu to inicjatywa społeczna, której celem jest promowanie aktywności, zdrowego trybu życia, sportu i różnych dyscyplin sportowych. W naszej szkole to wydarzenie obchodziliśmy 19 września.

Głównym celem było zachęcenie dzieci i młodzieży do aktywności ruchowej oraz wspólnej integracji, kształtowanie zachowań prozdrowotnych, nabywanie wiary we własne siły i możliwości oraz wzbogacenie przeżyć poprzez szlachetne współzawodnictwo.

Akcja ma na celu udowodnienie, że do uprawiania pełnowartościowego sportu wystarczy kawałek podłogi we własnym mieszkaniu.

Jest to również świetna okazja do promocji aktywności fizycznej. Nie ma chyba na świecie osoby, która nie słyszałaby, że sport to zdrowie. Podczas aktywności fizycznej nasz organizm wydziela endorfiny, czyli hormony szczęścia. Dodatkowo ruch bardzo dobrze wpływa na krążenie i ogólny stan zdrowia.

W tym roku Akademię Sportową z okazji Narodowego Dnia Sportu przygotowali uczniowie z klas ósmych na której przeprowadzili rozmowę na temat aktywności fizycznej. Chłopcy poprowadzili dla uczniów z całej szkoły intensywną rozgrzewkę a dziewczyny zaprezentowały dwa tańce Belgijkę i Macarene. 

Zachęcamy do codziennej aktywności fizycznej.

 

R. Białas


Galeria zdjęć


Pozostałe aktualności