Podwójne złoto dla reprezentacji piłkarzy i piłkarek ręcznych z SP Malanów

W połowie lutego sala sportowa w Malanowie stała się areną zmagań szczypiornistów z Powiatu Tureckiego. W ramach XXI Igrzysk Dzieci w Piłce Ręcznej Chłopców i Dziewcząt. Szkoła Podstawowa w Malanowie była gospodarzem dwudniowych międzyszkolnych zawodów sportowych.
W pierwszym dniu do rozgrywek stanęły zespoły żeńskie. W tej rywalizacji bezapelacyjnie najlepsze okazały się reprezentantki z Malanowa, które odniosły komplet zwycięstw i wywalczyły tytuł Mistrza Powiatu w Piłce Ręcznej. Zwycięstwo dziewcząt zapewniło reprezentacji prawo startu i organizacji Mistrzostw Rejonu Konińskiego, które odbędą się w marcu w sali sportowej w Malanowie.
W drugim dniu zmagań reprezentacja chłopców z Malanowa niesiona falą zwycięstwa dziewcząt z dnia poprzedniego, również zaliczyła fenomenalny występ. W stawce pięciu zespołów z terenu powiatu młodzi szczypiorniści naszej szkoły okazali się bezkonkurencyjni i rozgromili wszystkich przeciwników.
Zawodniczki i zawodnicy z SP w Malanowie pokazali, że umiejętności gry w piłkę ręczną oraz sportowa walka nie są im obce. Zwycięstwo we wszystkich rozegranych meczach zapewniło awans do Finałów Rejonu Konińskiego, w którym nasi zawodnicy będą reprezentować Powiat Turecki.
Podsumowując dwa dni zmagań piłkarek i piłkarzy ręcznych osiągnęliśmy sukces, który buduje i mobilizuje do dalszej pracy. Zdobyliśmy podwójne złoto i przygotowujemy się na zawody rejonowe. Pierwszy raz w historii szkoły udało się zdobyć dublet w piłce ręcznej. Na uwagę zasługuje fakt, że w bardzo dużym stopniu o sile zespołów i osiąganych wynikach stanową uczniowie klas sportowych naszej szkoły.
Już niebawem Szkoła Podstawowa w Malanowie będzie gospodarzem kolejnych międzyszkolnych rozgrywkach w piłce ręcznej.
Wyniki końcowy rywalizacji dziewcząt:
I miejsce – SP Malanów
II miejsce – SP Słodków
III miejsce - SP Przykona II zespół
IV miejsce – SP 5 Turek
V miejsce – SP Przykona I zespół
Wyniki końcowy rywalizacji chłopców:
I miejsce – SP Malanów
II miejsce – SP 5 Turek
III miejsce - SP Przykona
IV miejsce – SP Słodków
V miejsce – SP Żuki
Skład reprezentacji dziewcząt: Natalia Aleksander, Julia Chojnacka, Lena Dzieciątkowska, Kinga Kowalczyk, Oliwia Mikołajczyk, Maria Pawlic, Klaudia Pokrywiecka, Oktawia Tutak, Julia Widełka, Laura Witkowska – trener Radosław Zwoliński
Skład reprezentacji chłopców: Adrian Balcerzak, Antoni Borkowski, Grzegorz Borowczyk, Mikołaj Chojnacki, Jak.ub Czerniak, Witold Harasny, Marcel Jasnowski, Jakub Kąciak, Miłosz Markiewicz, Piotr Rosicki, Adam Susło, Kamil Woźniak trener – Radosław Zwoliński
Radosław Zwoliński
Pozostałe aktualności
-

Uroczyste zakończenie roku szkolnego 2025/2026
-

Dzień Laureata
-

Wycieczka do Poznania - Trzeciaki w stolicy Wielkopolski
-

Rajd rowery na zakończenie roku szkolnego
-

Piknik rodzinny w klasie IIIB
-

„Pocztówkowy zawrót głowy – podróże po Polsce z kartką w ręku” – podsumowanie innowacji pedagogicznej
-

Wycieczka klas pierwszych do Poznania
-
Uroczyste zakończenie roku szkolnego 2025/2026
-

Bal Ósmoklasistów 2026 – wyjątkowy wieczór pełen wzruszeń i radości
-

Pielgrzymka Dzieci Pierwszokomunijnych do Świnic Warckich
-

„Tydzień dla bezpieczeństwa” w Szkole Podstawowej w Malanowie
-

REKOMENDOWANY PROGRAM PROFILAKTYCZNY: ISKRA ODPORNOŚCI
-

Wodne szaleństwo siódmoklasistów! Relacja z wyjazdu do Aquaparku Santiago
-

Poznań – miasto historii, tradycji i legend
-

Rajd Rowerowy Niezapomniana Przygoda !!!