Dziś jest piątek, 22.09.2023, imieniny Maurycego, Tomasza
Wielkość tekstu:
A A+ A+
Jesteś tutaj: Strona główna » Szkoła Podstawowa w Malanowie » Aktualności » Powiatowa Sesja Ekologiczna

Powiatowa Sesja Ekologiczna

Ule w pasiece ,,Monia”

11 maja uczniowie klasy VIII wzięli udział w Powiatowej Sesji Ekologicznej, która miała na celu poszerzenie wiedzy ekologicznej uczestników oraz ukazanie ciekawych miejsc w naszym regionie.

Tym razem uczniowie szkół powiatu tureckiego spotkali się w Pasiece ,,Monia”  w Tarnowej koło Brudzewa,  gdzie  ZSR w Kaczkach Średnich zorganizował kolejną Powiatową Sesję Ekologiczną.

Jest to pasieka ze stuletnią, rodzinną tradycją, gdzie pasje pszczelarskie przekazywane są z pokolenia na pokolenie.  Uczniowie naszej szkoły w trakcie warsztatów w pasiece mieli okazję spróbować różnych gatunków miodu oraz samodzielnie wykonać świece z wosku. W pasiece miody i świece pochodzą  w stu procentach z surowców naturalnych, pozyskiwanych z okolicznych  łąk i lasów.

Uczniowie wzięli udział także w ciekawej prelekcji właściciela pasieki na temat metod pozyskiwania  miodu  oraz jego wartościach odżywczych. Dawniej stosowano go jako lek. Miód ma uzdrawiający wpływ na serce, nerwy, mózg oraz trudno gojące się rany. Ma on dobroczynne działanie nie tylko na nasze zdrowie, ale też ciało. Znajdziemy go w składach wielu kosmetyków, które obecnie cieszą się coraz większą popularnością.

Po warsztatach na terenie pasieki wszyscy zostali  zaproszeni na poczęstunek, oczywiście smakołyki zostały przygotowane na bazie miodu.

Na koniec każdy otrzymał pamiątki z wycieczki, kubek i słoiczek miodu.

 EW

 


Galeria zdjęć


Pozostałe aktualności