Dziś jest czwartek, 08.12.2022, imieniny Marii, Wirginii
Wielkość tekstu:
A A+ A+
Jesteś tutaj: Strona główna » Szkoła Podstawowa w Malanowie » Aktualności » Skąd się bierze chleb? - wycieczka do piekarni.

Skąd się bierze chleb? - wycieczka do piekarni.

Uczniowie klasy 3a w piekarni

W związku z realizacją tematyki pt.: „Skąd się bierze chleb”, uczniowie klasy IIIa Szkoły Podstawowej w Malanowie, w dn.: 30.09.2022r., odwiedzili jedną z miejscowych piekarni. Podczas wycieczki dzieci miały możliwość przekonać się jak wygląda piekarnia od środka, zobaczyły najważniejsze pomieszczenia piekarni. Poznały etapy powstawania pieczywa oraz produkty potrzebne do jego wypieku, rozróżniali różne gatunki chleba, mąki, ziarna. Piekarze opowiadali jak wyrasta ciasto, przedstawili kolejno, poszczególne etapy swojej pracy. Z wielkim zainteresowaniem przyglądały się pracy piekarzy. Poznały urządzenia potrzebne do procesu wyrobienia i wypiekania chleba, zobaczyły duże maszyny niezbędne do pracy piekarza.Największe wrażenie wywarł na dzieciach ogromny mikser i piec. Dowiedziały się również jak ważne w pracy piekarza są bezpieczeństwo i higiena pracy. W trakcie wizyty odbyła się degustacja pysznych pączków i drożdżówek. Trzeciaki były bardzo zadowolone z wizyty w piekarni, zaciekawiła ich praca w tym zawodzie, zrozumiały jak ciężka jest praca piekarza i cukiernika i jak ważna dla innych ludzi.

           Uczniowie klasy IIIa oraz wychowawczyni serdecznie dziękują Państwu Kubackim oraz pracownikom piekarni za interesującą lekcję o powstawaniu chleba, okazaną gościnność i miłą atmosferę.

J.P.


Galeria zdjęć


Pozostałe aktualności