Dziś jest środa, 28.02.2024, imieniny Romana, Makarego
Wielkość tekstu:
A A+ A+
Jesteś tutaj: Strona główna » Szkoła Podstawowa w Malanowie » Aktualności » SP MALANÓW W FINALE WOJEWÓDZKIM W PŁYWANIU DRUŻYNOWYM

SP MALANÓW W FINALE WOJEWÓDZKIM W PŁYWANIU DRUŻYNOWYM

ZDJECIE GLOWNE

Trzy Reprezentacje szkoły wystąpiły w  pływaniu drużynowym w finale wojewódzkim w ramach rywalizacji międzyszkolnej. Wszystkie sztafety wypływały drugie miejsce podczas mistrzostw powiatu. Tym sposobem drużyny zapewniły sobie awans do finału wojewódzkiego. Czwarty raz w historii szkoły udało się zakwalifikować na ten etap międzyszkolnej rywalizacji. W tym roku w historii szkoły wystartowała najszersza kadra na tym etapie rywalizacji. Gospodarzem finału były „Termy Maltańskie” w Poznaniu. Najmłodsze dziewczęta w sześcioosobowym składzie przepłynęły dystans w czasie 2.24 min, był to czas porównywalny z wcześniejszymi zawodami. Starsze dziewczęta dziewczęta uplasowały się w połowie stawki wszystkich startujących drużyn. Zajmując 17 miejsce w Wielkopolsce to bardzo duży sukces pływaków z Malanowa. Chłopcy z klas siódmych i ósmych zawody ukończyli na miejscu 22. Oceniając własne możliwości, poziom rywalizacji, liczbę szkół startujących oraz specjalizację w pływaniu wielu szkół  z Wielkopolski osiągnięty wynik jest bardzo satysfakcjonujący i motywujący do dalszej pracy. Młodzi sportowcy z Malanowa nabrali doświadczenia i sportowego obycia na zawodach wysokiej rangi.

W tym roku wyjątkowo duża grupa zawodników wystartowała w startach indywidualnych. Wielu zawodników uplasowało się wysoko w rywalizacji końcowej. Zdobyte doświadczenie zaowocuje z pewnością w przyszłym roku szkolnym, gdyż startowaliśmy młodszymi rocznikami. Gratulujemy występu i dziękujemy za godne reprezentowanie szkoły.

 

Wyniki indywidualne

Iga Dzieciątkowska  -  25 m stylem klasycznym  -  17 miejsce.

Anna Andrzejczak – 25 m stylem klasycznym – 20 miejsce.

Amelia Borkowska  - 25 m stylem klasycznym – 21 miejsce.

Daria Pokrywiecka 25 m stylem dowolnym  - 38 miejsce.

Olaf Witkowski -  50 m stylem grzbietowym – 10 miejsce.

Filip Krzeszewski -  50 m stylem grzbietowym – 11 miejsce.

Wojciech Nogaj – 50 m stylem klasycznym  - 15 miejsce.

Oskar Janicki – 50 m stylem klasycznym - 16 miejsce.

Nikola Herbich – 50 m stylem dowolnym – 37 miejsce.

Wiktor Czerniak – 50 m stylem dowolym -17 miejsce.

 

Skład reprezentacji szkoły:

Daria Pokrywiecka, Iga Dzieciątkowska, Anna Andrzejczak, Maja Hofman, Amelia Borkowska, Julia Aleksander, Nikola Herbich, Stella Rosiak, Eliana Górska, Julia Hofman, Laura Rybicka, Olaf Witkowski, Filip Krzeszewski, Wojciech Nogaj, Oskar Janicki, Wiktor Czerniak, Szymon Polatyński.

 

Radosław Zwoliński

 

 


Galeria zdjęć


Pozostałe aktualności