Dziś jest poniedziałek, 17.06.2024, imieniny Laury, Alberta
Wielkość tekstu:
A A+ A+
Jesteś tutaj: Strona główna » Szkoła Podstawowa w Malanowie » Aktualności » Spotkanie z nauczycielami Państwowej Szkoły Muzycznej

Spotkanie z nauczycielami Państwowej Szkoły Muzycznej

Koncert Szkoly Muzycznej (1)

   Proces umuzykalnienia ma olbrzymie znaczenie dla rozwoju osobowości dziecka, wpływając na jego wszechstronny rozwój intelektualny i emocjonalny.

Kontakt z muzyką rozładowuje napięcie emocjonalne i niepokoje u dzieci, wyzwala kreatywność i ambicje,  tym samym znacząco wpływa na osiąganie sukcesów  życiowych. Uwrażliwia na otaczający go świat oraz pobudza jego wyobraźnię.

   Dnia 15.05.2023r. w Szkole Podstawowej w Malanowie z muzyczną wizytą gościli nauczyciele Państwowej Szkoły Muzycznej im. Witolda Lutosławskiego w Turku. Uczniowie wysłuchali mini koncertu  koleżanki Małgosi Misiek, która zagrała fragment utworu na skrzypcach oraz kolegi Wojtka Kaczorowskiego, który zagrał na akordeonie. Podczas spotkania odbyła się prezentacja instrumentów muzycznych tj. flet i skrzypce.  Nauczyciele zachęcali uczniów do gry na instrumencie oraz rozpoczęcia nauki w Państwowej Szkole Muzycznej. Wesołe zabawy muzyczne i przemiła atmosfera na długo pozostaną w naszej pamięci.

 

 

                                                                                                                                NS


Galeria zdjęć


Pozostałe aktualności