Dziś jest środa, 06.12.2023, imieniny Mikołaja, Jaremy
Wielkość tekstu:
A A+ A+
Jesteś tutaj: Strona główna » Szkoła Podstawowa w Malanowie » Aktualności » Sprzątanie Świata 2023

Sprzątanie Świata 2023

Wystep uczniow w tle dekoracja

  W tym roku edycja akcji Sprzątanie świata - wystartowała pod hasłem ,,Sprzątanie świata łączy ludzi”. W związku z tym  w dniu 21 września  w naszej szkole odbyła się uroczysta akademia. Akcja  sprzątanie świata – to projekt międzynarodowy, w którym łączy się powszechną manifestację przeciw zaśmiecaniu środowiska z pracą społeczną nad jego oczyszczeniem. Jest to wspólna lekcja poszanowania środowiska. Jej celem jest promowanie edukacji odpadowej oraz inicjowanie działań, dzięki którym zmniejszy się nasz negatywny wpływ na środowisko.

Wychodząc naprzeciw tym działaniom uczniowie naszej szkoły  zaangażowali się w konkurs ekologiczny na prezentację  poszerzającą  wiedzę  w zakresie sposobów zapobiegania powstawaniu odpadów oraz ich selektywnej zbiórki.

Akademię poświęconą zagadnieniom związanym z sprzątaniem świata przygotowała klasa 6b wraz z wychowawczynią, panią Elżbietą Wietrzyk, we współpracy z panią Anną Marciniak. Głównym przesłaniem uroczystości w naszej szkole jest budowanie świadomości ekologicznej na rzecz ochrony środowiska - poczynając od uprzątania śmieci, poprzez promocję i stosowanie selektywnej zbiórki odpadów po rozbudowane programy ekologiczne.

Występy uczniów klasy 6b zostały uświetnione przez grupę taneczną prowadzoną przez panią  Ewę Stelmaszak, występ skrzypaczki Małgosi Misiek z klasy III  oraz popisy wokalne Darii Pokrywieckiej, Anny Andrzejczak,  Wiktorii Kasprzak oraz Amelia Borkowskiej.

 E.W. 


Galeria zdjęć


Pozostałe aktualności