Dziś jest poniedziałek, 15.07.2024, imieniny Włodzimierza, Henryka
Wielkość tekstu:
A A+ A+
Jesteś tutaj: Strona główna » Szkoła Podstawowa w Malanowie » Aktualności » Światowy Dzień bez Tytoniu

Światowy Dzień bez Tytoniu

Dzien Bez Tytoniu Konkurs

Corocznie w naszej szkole włączamy uczniów w obchody Światowego Dnia bez Tytuniu.

W roku 2024 WHO zwraca uwagę, że  celem przemysłu tytoniowego, który wydaje około 8 miliardów dolarów rocznie na różne formy reklamy mające wpłynąć na decyzje młodzieży, jest uzależnienie nowego pokolenia. Dlatego to młodzi ludzie powinni zabrać głos w sprawie ich prawa do zdrowej przyszłości.

W ramach szkolnych działań w klasach I –III odbyły się prelekcje na temat szkodliwości palenia tytoniu, palenia biernego i sposobów unikania go oraz wpływu aktywności fizycznej na zdrowie człowieka. We wtorek 28 maja podczas przerw międzylekcyjnych odbyły się konkursy i quizy. Uczniowie dzielili się wiedzą na temat zgubnego wpływu palenia tytuniu, palenia biernego i sposobów ochrony przed nim dzieci i młodzieży. Podczas wszystkich działań zwracano szczególną uwagę na rolę aktywności fizycznej w zagospodarowywaniu wolnego czasu jako alternatywy dla używek. To właśnie młodzi ludzie powinni pokazać, że potrafią skierować swoją aktywność na tory dalekie od uzależnień.

Podczas zajęć w świetlicy szkolnej chętni uczniowie wykonywali plakaty obrazujące niebezpieczeństwa związane z paleniem.

                                                                                   Karolina Niespodziańska

                                                                                   Aneta Drzewiecka

                                                                                   Beata Woźniak


Galeria zdjęć


Pozostałe aktualności