Dziś jest środa, 28.02.2024, imieniny Romana, Makarego
Wielkość tekstu:
A A+ A+
Jesteś tutaj: Strona główna » Szkoła Podstawowa w Malanowie » Aktualności » Tydzień Dbania o Relacje

Tydzień Dbania o Relacje

2. Uczniowie podczas dnia kolorow

W ramach ogólnopolskiego projektu edukacyjnego Szkoły Odpowiedzialne Cyfrowo, w dniach od 21 do 25  listopada obchodziliśmy w naszej szkole Tydzień Dbania o Relacje.

Wponiedziałek świętowaliśmy  Dzień Kolorów. Tego dnia uczniowie poszczególnych klas mieli na sobie ubrania lub gadżety w wylosowanym wcześniej kolorze. Mimo szarugi za oknem u nas było wesoło i kolorowo.

Następnego dnia miała miejsce Akcja Koszulkowa, połączona z obchodami Światowego Dnia Rzucania Palenia. Uczniowie klas 4 – 8 mieli za zadanie przygotować w domu koszulki z hasłami, symbolami, rysunkami nawiązującymi do życia bez papierosów, które następnie prezentowali na sobie. Z kolei uczniowie klas I – III wykonali znaczki dotyczące zakazu palenia.  Na szkolnym „telebimie”, podczas lekcji i przerw wyświetlana była prezentacja na temat mitów i faktów związanych z paleniem papierosów i e - papierosów oraz ich wpływu na zdrowie człowieka.  

Środa upłynęła pod hasłem Komplement czy Wyzwanie. Podczas trzech przerw uczniowie mierzyli się z przeróżnymi wyzwaniami np.: ułóż puzzle w rękawicach narciarski, powiedz komplement nauczycielowi, odgadnij zagadkę i wiele innych. Po każdym wyzwaniu był czas na komplement np.: dobrze, że jesteś, przyjaźń z tobą to przygoda, z tobą nie można się nudzić.

Czwartek to kolejny dzień dobrej zabawy. Wszyscy poczuliśmy klimat zbliżających się Andrzejek. Były wróżby i tańce, a uczniowie w strojach wróżek i czarodziejów stworzyli bajkowy klimat. Tego dnia obchodziliśmy także Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka. Na szkolnym telebimie była wyświetlana prezentacja nawiązująca do tego dnia.

Ostatni dzień Tygodnia Dbania o Relacje upłynął pod hasłem Pomaganie jest fajne. Tego dnia w sposób szczególny  wspieraliśmy materialnie rodzinę w potrzebie w ramach lokalnej akcji charytatywnej Turkowska Paczka.

Dziękujemy wszystkim uczniom i nauczycielom, którzy zaangażowali się w obchody Tygodnia Dbania o Relacje. Dbanie o relacje to dostrzeganie wokół siebie ludzi, zauważenie ich problemów i potrzeb  i w końcu wsparcie dobrym słowem, gestem, uśmiechem czy pomocną dłonią.  Dzisiaj, bardziej niż kiedykolwiek potrzebujemy siebie nawzajem. Potrzebujemy relacji opartych na serdeczności, otwartości, szczerości, zaufaniu, kulturze osobistej i wzajemnym szacunku.

 

                                                                                             Aneta Drzewiecka,  Karolina Niespodziańska


Galeria zdjęć


Pozostałe aktualności