Dziś jest sobota, 27.11.2021, imieniny Waleriana, Wirgiliusza
Wielkość tekstu:
A A+ A+
Jesteś tutaj: Strona główna » Szkoła Podstawowa w Malanowie » Aktualności » „Uczymy się nie dla szkoły, lecz dla życia”- ślubowanie klas I

„Uczymy się nie dla szkoły, lecz dla życia”- ślubowanie klas I

slubowanie klas I

W środę 20 października 2021r., od samego rana panowała świąteczna atmosfera w Szkole Podstawowej im. Powstańców Wielkopolskich w Malanowie. Galowe stroje uczniów, odświętne fryzury i przepiękna dekoracja w sali gimnastycznej były przedsmakiem do tego, co nastąpiło potem. Pierwszaki przygotowywały się do tej uroczystości od początku roku szkolnego. Dzielnie uczyli się tekstów, wierszy, piosenek, wytrwale ćwiczyli podczas prób. Kiedy wybiła godzina 9:00, ubrani w togi i birety uczniowie klasy I A i I B dumnie wkroczyli na salę podkreślając szczególnie uroczysty charakter tej uroczystości. Pasowanie otworzyły członkinie SU uczennica kl. VIII A – Oktawia T. i uczennica klasy III B – Eliza B.  pięknie powitały przybyłych gości: Wójta Gminy Malanów – pana Ireneusza Augustyniaka, Prezesa Banku Spółdzielczego – pana  Jana Tygielskiego, Proboszcza parafii –księdza prałata Stanisława Płaszczyka, Dyrektor Gminnego Przedszkola w Malanowie- panią Agnieszkę Mozio, Dyrekcję szkoły,przedstawicielkę Rady Rodziców- panią Małgorzatę Lament oraz  rodziców  pierwszaków. Uczniowie pod czujnym okiem posłanek jesieni- pań wychowawczyń dzielnie pokonywali kolejne próby wiedzy z różnych dziedzin i zdobywali jesienne punkty. Pokazali, że już w tym wieku są dzielnymi patriotami naszej Ojczyzny, wiedzą jak zachowywać się w szkole, znają zasady ruchu drogowego, umieją pięknie śpiewać. Dzieci pokazały swoje talenty, ale także przyjaźń, koleżeństwo i wspólny zapał do pracy i nauki, które są dowodem, że są gotowe do sumiennej pracy w szkole. Po zakończonej części artystycznej, w niezwykle podniosłej atmosferze, przed pocztem sztandarowym został odśpiewany hymn narodowy, a następnie pierwszoklasiści ślubowali być dobrymi Polakami, godnie reprezentować swoją szkołę, swym zachowaniem i nauką sprawiać radość rodzicom i nauczycielom.Pan Dyrektor Marek Nowicki i Pani Wicedyrektor Urszula Kamińska z dumą przyjęli ich do grona uczniów Szkoły Podstawowej im. Powstańców Wielkopolskich w Malanowie dokonując aktu pasowania, a panie wychowawczynie wręczyły uczniom pamiątkowe dyplomy.Następnie uczniowie otrzymali życzenia wielu sukcesów w nauce, mnóstwo słodkich prezentów od przybyłych gości. Na zakończenie uroczystości pierwszaki gremialnie wykrzyczały podziękowanie swoim rodzicom, a tradycyjnie uczniowie klas drugich przygotowali cenne rady i upominki dla młodszych kolegów. Rodzice zorganizowali "słodkie" przyjęcie w klasach, a na koniec wspaniałe zabawy przy muzyce. Ten dzień na długo zostanie pierwszakom w pamięci.

Wychowawczynie klas pierwszych dziękują rodzicom swoich uczniów za pomoc w organizacji tak pięknej uroczystości, wychowawcom klas drugich i rodzicom drugoklasistów za piękne upominki oraz firmie SUN GARDEN w Malanowie.

Ewa Stelmaszak

Maria Prentczyńska

 


Galeria zdjęć


Pozostałe aktualności