Dziś jest środa, 06.12.2023, imieniny Mikołaja, Jaremy
Wielkość tekstu:
A A+ A+
Jesteś tutaj: Strona główna » Szkoła Podstawowa w Malanowie » Aktualności » Warsztaty w zakresie samoobrony przed psem

Warsztaty w zakresie samoobrony przed psem

pokaz tresury

             W ramach Szkolnego Programu Wychowawczo-Profilaktycznego w Szkole Podstawowej w Malanowie podejmowany jest szereg działań i przedsięwzięć. W celu ochrony dzieci przed agresją psów, w dniu 19 września 2023r. uczniowie uczestniczyli w warsztatach edukacyjnych w zakresie samoobrony przed psami. Warsztaty poprowadzili doświadczeni trenerzy z Prywatnej Szkoły Samoobrony p. Mirosław Różański i p. Piotr Danielewski. Towarzyszyły im wyszkolone psy: Juka - pies rasy owczarek niemiecki i Daszka - berneński pies pasterski. Szkoleniowcy przeprowadzili z uczniami interesującą pogadankę, podczas której zwrócili szczególną uwagę na błędy, popełniane przez dzieci i młodzież, podczas kontaktu z psem, przedstawili najczęstsze powody ataku czworonoga. Trenerzy wytłumaczyli, w jaki sposób należy zachować się podczas kontaktu z niebezpiecznym psem, a także nauczyli uczniów jak ocenić, czy pies przygotowuje się do ataku. Przypomnieli też dzieciom o ponoszeniu całkowitej odpowiedzialności za zachowanie się naszych czworonogów.    

           W drugiej części spotkania uczniowie ćwiczyli prawidłowe zachowania w kontaktach z obcymi psami oraz postawy pozwalające ochronić ciało przed agresją psów. Atrakcją szkolenia był krótki pokaz tresury psów, które na komendę siadały, dawały głos, a także pokazały, że znają matematykę i potrafią liczyć.                                                                      

           Było to interesujące i bardzo pożyteczne spotkanie. Mamy nadzieję, że uczniowie zapamiętają cenne wskazówki, które w razie zagrożenia pomogą im uniknąć niebezpieczeństwa w spotkaniu z groźnym psem.

                                                                                                           Małgorzata Wągiel

                                                                                                             Justyna Pietrzak

 


Galeria zdjęć


Pozostałe aktualności