Dziś jest czwartek, 01.06.2023, imieniny Jakuba, Hortensji
Wielkość tekstu:
A A+ A+
Jesteś tutaj: Strona główna » Szkoła Podstawowa w Malanowie » Aktualności » Wicemistrzostwo rejonu konińskiego dla szczypiornistek z SP Malanów

Wicemistrzostwo rejonu konińskiego dla szczypiornistek z SP Malanów

ZDJECIE GLOWNE

Marzec był miesiącem zmagań dzieci w piłce ręcznej. Reprezentacje szczypiornistów z Malanowa uczestniczyły w Mistrzostwach Powiatu Tureckiego, które zakończyliśmy podwójnym, drużynowym zwycięstwem. W kolejnym etapie drużyny wystartowały w mistrzostwach Rejonu Konińskiego. W szranki rywalizacji jako pierwsi stanęli chłopcy. Turniej odbył się w Słupcy, poziom rozgrywek był wysoki, wszystkie zespoły prezentowały dobry zgrany team z umiejętnościami techniczno-taktycznymi. Nasza reprezentacja chłopców ukończyła rywalizację tuż za podium na czwartym miejscu.

Reprezentacja dziewcząt wystąpiła w turnieju zorganizowanym w Koninie. Podobnie do męskiej rywalizacji poziom rozgrywek był wysoki. Nasza drużyna zaprezentowała się wybitnie, dziewczęta rozegrały cztery mecze,  w których trzykrotnie schodziliśmy jako zwycięzcy i raz jako pokonani. W końcowej rywalizacji zdobyliśmy srebrny medal i jako wicemistrzowie rejonu konińskiego wróciliśmy do szkoły. Na uwagę zasługuje fakt że w turnieju rangi rejonu występuję zawsze sześć szkół reprezentujących poszczególny powiat z rejonu konińskiego.

Podsumowując zmagania piłkarek i piłkarzy ręcznych osiągnęliśmy sukces, który buduje i mobilizuje do dalszej pracy. Zdobyliśmy podwójne złoto w powiecie i wicemistrzostwo Rejonu Konińskiego. Drugi  raz w historii szkoły udało się zdobyć dublet w piłce ręcznej. Na uwagę zasługuje fakt, że w bardzo dużym stopniu o sile zespołów i osiąganych wynikach stanową uczniowie klas sportowych naszej szkoły.

Skład reprezentacji dziewcząt:

Joanna Czapla, Laura Danisz, Nikola Herbich, Julia Hofman, Eliana Górska, Klaudia Kąciak, Nadia Kąciak, Aleksandra Koszela, Karolina Lament, Zofia Nawrocka, Gabrysia, Serafińska, Stella Rosiak, Wiktoria Borkowska

– opiekun Radosław Zwoliński

 

Skład reprezentacji chłopców:

Oskar Janicki, Filip Krzeszewski, Maksim Kubrak, Nikodem Adamek, Oskar Łachacz, Filip Łachacz, Piotr Marendziak, Wojciech Nogaj, Sebastian Rabiega, Olaf Witkowski, Aleks Zagórski

– opiekun Radosław Zwoliński

 

Radosław Zwoliński

 


Galeria zdjęć


Pozostałe aktualności