Dziś jest poniedziałek, 15.07.2024, imieniny Włodzimierza, Henryka
Wielkość tekstu:
A A+ A+
Jesteś tutaj: Strona główna » Szkoła Podstawowa w Malanowie » Aktualności » „Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku” – turniej piłkarski w Malanowie.

„Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku” – turniej piłkarski w Malanowie.

puchar Tymbarku

Turniej „Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku” istnieje od 23 lat. To największy turniej piłkarski dla dzieci w Europie, w którym do tej pory wzięło udział blisko 1,5 miliona dziewcząt i chłopców z całego kraju. W tym roku do rozgrywek zgłosiło się ponad 320 tysięcy dzieci. Turniej rozgrywany jest w 3 etapach: najpierw rozgrywane są  finały powiatowe,  następnie wojewódzkie, a na zakończenie mecze finałowe rozgrywane są na Stadionie Narodowym w Warszawie. W tej edycji turnieju  zgłosiliśmy reprezentacje chłopców, która rywalizowały w kategorii do lat 12. W czwartek 27 kwietnia byliśmy gospodarzem turnieju w kategorii do lat 10 i do lat 12. W szranki rywalizacji przystąpiły 2 drużyny do lat 10 – SP Brudzew i SP Tuliszków, oraz  5 drużyn do lat 12 - SP Malanów, SP Grzymiszew, SP Przykona, SP Brudzew, SP Kawęczyn. Turniej przeprowadzono system każdy z każdym w tempie gry 1x15 minut. Młodzi adepci piłki nożnej dzielni walczyli w każdym pojedynku, w turnieju nie brakowało pięknych bramek, dryblingów czy parad bramkarskich. Po rozegraniu  wszystkich piłkarskich pojedynków nadszedł czas na podsumowanie turnieju oraz nagrodzenie drużyn. Wręczenia  dyplomów oraz pamiątkowych medali.

W kategorii do lat 10 zwyciężyła drużyna z Brudzewa, w starszej grupie zwyciężyła SP Przykona. Zwycięzcy zagrają w finale wojewódzkim. Gratulujemy i życzymy powodzenia.

Skład reprezentacji: Adam Gryczyński, Witold Urbanowski, Jakub Lisiński, Nikodem Adamek, Aleks Pawlaczyk, Kacper Ekiert, Bartosz Błaszczyk, Filip Kołaciński, Piotr Musidlak. Bartosz Czerniak.

Radosław Zwoliński 


Pozostałe aktualności