Z wizytą w piekarni

Szkoła to miejsce, w którym dzieci przygotowują się do uczestnictwa w dorosłym życiu. Zdobywają wiedzę i umiejętności z różnych dziedzin, poznają różne zawody. W ostatnim czasie uczniowie klasy IIb Szkoły Podstawowej w Malanowie realizowali cykl zajęć pt.:„Od ziarenka do bochenka”. Podsumowaniem tego cyklu była wizyta w pobliskiej piekarni, która odbyła się w dn.: 29.04.2025r.
Celem wizyty było utrwalenie wiadomości na temat cyklu produkcyjnego chleba, oraz produktów potrzebnych do jego wypieku, uświadomienie zdrowotnych właściwości pieczywa wypiekanego tradycyjnymi metodami oraz zapoznanie z zawodem piekarza i cukiernika. Dzieci zwiedziły pomieszczenia piekarni, magazyny, halę produkcyjną, oraz cukiernię. Słuchając informacji obserwowały jednocześnie pracę ludzi i urządzeń służących do produkcji różnego rodzaju pieczywa, maszyny, które pomagają w pracy piekarza: duże misy na ciasto, wielkie łopaty do wyjmowania pieczywa z pieca. Największe wrażenie zrobił na dzieciach ogromny piec do wypieku chleba, oraz możliwość uczestniczenia w poszczególnych etapach pracy: formowaniu bułek, wykładaniu pieczywa do pieczenia. W trakcie wizyty była przerwa na słodką niespodziankę.
Dziękujemy Państwu M. i J. Kubackim za umożliwienie dzieciom zwiedzania piekarni i słodki poczęstunek, a Pani Kasi oraz panom piekarzom Darkowi i Damianowi, że nas tak pięknie wprowadzili w świat produkcji chleba. Dziękujemy za ich trudną, nocną pracę.
Justyna Pietrzak
Galeria zdjęć
Pozostałe aktualności
-
Rekrutacja do klas I w roku szkolnym 2026/27
-

W oczekiwaniu na ferie
-

Dzień Bezpiecznego Internetu
-

Bezpieczne ferie – spotkanie ze strażakami.
-

Bezpieczne ferie
-

Zimowe spotkanie z muzyką
-
Deklaracja dostępności
-

Luty - miesiąc świadomości depresji
-

Srebro i brąz dla reprezentacji SP Malanów w Piłce Ręcznej
-

Apel z okazji Święta Patrona Szkoły
-

Brąz dla Szkoły Podstawowej w Malanowie
-

Podsumowanie kampanii - zachowaj trzeźwy umysł
-

Pełna miska dla zwierzaka ze schroniska
-

Aktywnie i wesoło na lodowisku w Kaliszu
-

II miejsce w Konkursie Wiedzy o Sporcie pod Patronaten Wójta Gminy Malanow







