Dziś jest środa, 29.03.2023, imieniny Wiktoryna, Helmuta
Wielkość tekstu:
A A+ A+
Jesteś tutaj: Strona główna » Szkoła Podstawowa w Malanowie » Aktualności » Zakończenie akcji „Paczuszka dla maluszka”

Zakończenie akcji „Paczuszka dla maluszka”

Paczuszka dla maluszka (5)

W dniach od 29 listopada do 20 grudnia 2022 r. w Szkole Podstawowej im. Powstańców Wielkopolskich w Malanowie po raz pierwszy ruszyliśmy z akcją charytatywną „Paczuszka dla maluszka”, organizowaną przez Fundację Małych Stópek. Zbieraliśmy świąteczne dary dla Placówki Opiekuńczo-Wychowawczej nr 1 „Maluch” i nr 2 „Calineczka” we Włocławku.

         Uczniowie naszej szkoły bardzo chętnie włączyli się w zbiórkę potrzebnych artykułów, za co z serca im dziękujemy! Nad przeprowadzeniem całej akcji czuwały wolontariuszki, tj. uczennice klasy 8c i jedna uczennica z klasy 8b. Po zakończonej akcji wolontariuszki pięknie zapakowały dary, które 23 grudnia zostały przewiezione we wskazane miejsce zbiórki.

W Domu Dziecka we Włocławku mieliśmy okazję spotkać się z Panią Dyrektor, która opowiedziała nam o funkcjonowaniu tej placówki, wskazała na problemy, z jakimi muszą się mierzyć. Wolontariuszki otrzymały imienne podziękowania za czynne zaangażowanie się w akcję. Nie zabrakło pamiątkowych zdjęć, a w drodze powrotnej pojechaliśmy posilić się do McDonald’ s i w dobrych humorach wróciliśmy do Malanowa.

 

ks. Mariusz Smoliński

wraz z wolontariuszkami z kl. 8c i 8b


Galeria zdjęć


Pozostałe aktualności